Strona główna  |   Sitemap   |   KontaktKrynica jest uzdrowiskiem położonym w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Krynicę otaczają wzgórza Góry Parkowej, Krzyżowej, Jasiennika. Miasto leży w województwie małopolskim w powiecie nowosądeckim. Zwana jest też perłą polskich uzdrowisk.

Krynica została założona w 1547 roku przez Danka z Miastka (Tylicza). W 1793 r. austriacki urzędnik Franciszek Stix von Saunbergen zakupił tu ziemię ze żródłem wód mineralnych z myślą o założeniu zdrojowiska. Powstały pierwsze domy zdrojowe, ale gwałtowny rozwój nastąpił dopiero po 1856 roku dzięki działalności prof. Józefa Dietla. W 1889 r. Krynica uzyskała prawa miejskie.

W Krynicy istnieje kolejka ziemno-liniowa na Górę Parkow±, a od 1997 roku kolejka gondolową na Jaworzynę Krynicką (1114 m.n.p.m), która jest w stanie przewieźć 1200 osób w ciągu godziny. Jedne z atrakcji Krynicy to: pijalnia wód, kryte lodowisko, zjazdy saneczkowe, kryte baseny, stoki narciarskie i inne. Miasto wyróżnia się atrakcyjnym położeniem.

W ten właśnie sposób miasto stanowi doskonałe miejsce na wypoczynek zarówno dla rodzin z dziećmi, młodzieży i ludzi starszych. Niezliczona ilość atrakcji sprawi, że z pewnością wypoczynek w Krynicy Zdrój będzie udany. Serdecznie zapraszamy!


  PowrótWilla "Oskarówka", Tel. 0 660201403
Ul. Słotwińska 56a, 33-380 Krynica Zdrój